Hemen Ara +90 (212) 570 60 47

Email! [email protected]

İple Kepçe Kulak Operasyonu

Kepçe kulak sorunu, anatomik olarak farklı bir pozisyon alan kulakların kafatasına dikey bir biçimde kıvrık olmasından kaynaklanır. Estetik olarak yüz güzelliğini etkileyen bu biçim bozukluğu, özellikle çocukluk çağlarında, alay konusu olarak özgüven zedelenmesi de yaşatmaktadır. Saçlarını diledikleri gibi toplayamamaktan, istedikleri şekli verememekten ve hatta şapka kullanamadıklarından şikayetçi olan çoğu kepçe kulak sorunu yaşayan hastamız, İple kepçe kulak estetiği sayesinde bu deformiteden kolaylıkla kurtulabiliyorlar.

İple Kepçe Kulak Estetiği Nedir?

İple kepçe kulak estetiği, kulak kepçesinde dışarı doğru açıklık olan hastalara, klasik otopilasti yerine yapılabilen, kesisiz bir operasyondur. Estetik Royal klinikleri bünyesinde 2010 yılından beri uygulanan bu teknik kulak kepçesinin makul yere çekilmesi için kullanılan medikal ipler sebebiyle iple kepçe kulak estetiği ismini almıştır.

Kimler İple Kepçe Kulak Estetiği yaptırabilir?

İple kepçe kulak estetiğini kulağında simetri sorunu, kulak kepçesinde açıklık olanlar, ameliyatların olası risklerini almak istemeyenler, genel anestezi ve kesi izi istemeyen herkes yaptırabilir. Kulaklar 6 yaştan itibaren gelişimini tamamladıkları için, özellikle çocukların psikososyal gelişimine destek olması ve özgüven sorunu yaşamamaları açısından, 6 yaş itibariyle, okul öncesi dönemde iple kepçe kulak estetiği yaptırmalarını önermekteyiz. Ayrıca iple kepçe kulak estetiği kulağın dış bölgesine yapılan bir müdahale olduğu için, işitme ile alakalı olarak bir problem yaşanmaz.

İple Kepçe Kulak Estetiğinin Avantajları

·İple kepçe kulak estetiğinin pek çok avantajı bulunmaktadır. Özellikle;

·Çok kolay uygulanabilen ameliyatsız bir tekniktir

·Cerrahi operasyonların olası risklerini barındırmaz

·10-15 dakika içerisinde operasyon tamamlanır (9.5 dakikada iple kepçe kulak estetiği olan hastalarımız mevcut)

· İyileşme süreci son derece hızlıdır

·Kıkırdağa müdahale edildiği için ve mikro girişlerle yapıldığı için kanama olmaz

·Mikro girişlerle, iğne yardımıyla ipler yerleştirildiği için kesi yoktur.

·Anında sosyal hayata geçiş yapılabilir

İple Kepçe Kulak Estetiği muayenesi nasıl yapılır?

İple kepçe kulak estetiği muayenesinde kulaklardaki açıklık ve simetri kontrol edilir. Hastanın ve cerrahın tercihine göre, genel ya da lokal anestezi kararına varılır.

İple Kepçe Kulak Estetiği nasıl yapılır?

İple kepçe kulak estetiğine belirlenen anestezi uygulamasıyla başlanır. Kulağın üst kıkırdak dokusundan bir iğne yardımıyla yerleştirilen medikal ip çekilerek kulağa makul açının verilmesini sağlar. Diğer kulağa da aynı işlem yapılır ve iğnenin girdiği yerler ufak bantlarla kapatılır. Hasta işlem sırasında ve sonrasında kulağına verilen açıyı kontrol edebilir.

İple Kepçe Kulak Estetiği sonrası

İple Kepçe Kulak Estetiği sonrasında son derece konforlu bir iyileşme süreci geçirilir. İşlem tamamlandıktan sonra hastanın kafasına bir saç bandı takılarak taburcu edilir. Hasta anında sosyal hayata geçiş yapabilir sadece birkaç gün kulağını olası darbelerden koruması önerilir.

İple Kepçe Kulak Estetiği sonrası açılma olur mu?

2010 senesinden beri kliniklerimiz bünyesinde uyguladığımız İple Kepçe Kulak Estetiği, binlerce hastamızın kepçe kulak deformitelerini düzeltmek amacıyla yapılmış ve oldukça iyi sonuçlar aldığımız etkili bir tekniktir. Açılma sorunu sadece %1’lik bir kısım hastamızda görülmüş ve bunlarda uygulamanın hemen sonrası yaşanan tarihsiz darbelerden kaynaklandığı tespit edilmiştir. Revizyon tedavileriyle yine kolaylıkla işlem tekrarlanabilir.