Hemen Ara +90 (212) 570 60 47

Email! [email protected]

Lazerle Kepçe Kulak Estetiği

Lazerle kepçe kulak estetiği

Kepçe kulak sorununa son derece çağdaş ve yenilikçi bir çözüm sağlayan lazerle kepçe kulak estetiği, pratik uygulamasıyla kepçe kulak deformitesinden kurtulmaya olanak sağlar. Sadece estetik bir problem yaratan kepçe kulak sorunu, hangi yaşta olursa olsun, kişilerin özgüvenini sarsan bir durumdur. Kliniklerimizde kepçe kulak sorununu ortadan kaldırmak için uyguladığımız kepçe kulak ameliyatı ve iple kepçe kulak ameliyatının yanı sıra, çağdaş teknolojilerden faydalanarak, hastaya maksimum avantaj sağlayan lazerle kepçe kulak ameliyatı da yapmaktayız.

Genetik kökenli, aileden kalıtımsal olarak geçen kepçe kulak sorunu, kulağın olması gerekenden daha fazla açı yapmasından kaynaklanır. Kafatasına ortalama 1 cm uzaklıkta açı yapması beklenen kulaklarda, bu uzaklık fazla olduğu zaman kepçe kulak adı verilen anomali oluşmaktadır.

Yüzünüzün estetik görüntüsünü tamamlayan bir unsur olan kulaklarınızda bu tarz bir sorun yaşıyorsanız, lazer teknolojileri kullanılarak uygulanan, acısız, sargısız ve kanamasız lazerle kepçe kulak operasyonundan faydalanabilirsiniz.

Lazerle kepçe kulak operasyonu nedir?

Lazerle kepçe kulak operasyonu, lazer teknolojilerinden faydalanarak acısız, sargısız ve kanamasız uygulanan son teknoloji bir cerrahi operasyondur. Klasik kepçe kulak ameliyatında yapılan kesiler lazer teknolojisiyle yapılır. Bundan dolayı kanama olmaz ve kesi izi kalmaz. Ayrıca kulak kıkırdağının çok daha iyi sonuç verebilmesi için, sert açılı kıkırdak doku lazer teknolojisi ile yumuşatılır ve kıkırdağa doğru açının verilmesi sağlanır. Böylece kepçe kulak sorunu geçici değil, ömür boyu çözülmüş olur.

Lazerle kepçe kulak operasyonu nasıl yapılır?

Genel anestezi ya da tercihe göre lokal anestezi altında uygulanabilen lazerle kepçe kulak operasyonu, kulak arkasına lazerle atılan kesi ile başlar. Kulağın kepçelik durumuna göre yine lazerle kıkırdak doku yumuşatılır, gerekiyorsa kepçeliği artıran diğer komşu dokulara da lazerle işlem yapılarak doğru açı konumlandırılır. Fazlalık doku alınır, fazla gelişmiş kısımlar uzaklaştırılır. Açının konumlandırılması için ayrıca içeriye dikiş de atılır ve yine lazerle kesi kapatılır.

Lazerle kepçe kulak operasyonun avantajları nelerdir?

Lazerle kepçe kulak operasyonun en büyük avantajı, hastaya iyileşme döneminde büyük kolaylık sağlayarak, son derece kısa ve yoğun olmayan bir nekahet süresi yaşatmasıdır. Hastadan, operasyondan sonra sadece bir saç bandı takması ve birkaç gün bölgeyi dış etkenlere karşı koruması istenir. Dikiş ve neşter kesisi yapılmadığı için pansumana gerek yoktur. Hasta, iyileşme döneminde kan kaybı yaşamadığı için morarma veya şişlik olmaz ya da minimal düzeyde bir seyir gözlemlenir. Tüm bunlar hastanın bir an evvel toparlanmasını ve sosyal hayatına dönmesini sağlar. Son derece risksiz ve sağlıklı bir şekilde uygulanan lazerle kepçe kulak operasyonu, haftalarca süren iyileşme süreciyle ya da pansuman ve dikiş kontrolü gibi ekstralarla uğraşmadan kepçe kulak sorununu pratik bir şekilde çözer.